font 1 font 2 font 3

Kontaktujte nás:

DOMOV DŮCHODCŮ ČÁSLAV
Nazaret 94 a 59
286 01 Čáslav

E-mail
info@ddcaslav.cz

Datová schránka
ID uy8r7h4

Najdete nás na:
facebook
Spolupracujeme:
stredocesky caslav mpsv
Tento web splňuje nová pravidla přístupného webu pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb. o informačních systémech veřejné správy, provedenou zákonem č. 81/2006 Sb.
Viz Pravidla přístupnosti.
poutac 2

Rehabilitace

 

 

„Ve zdravém těle, zdravý duch.“ Toto rčení platí v každém věku, ale ve stáří dvojnásob. Čas naším životem tak rychle utíká, že si často neuvědomujeme, ani nepociťujeme, jak nám naše tělo vysílá signály, že není něco v pořádku a že nám naše tělesná i duševní schránka chátrá.

Proto i v našem domově se v rámci rehabilitační činnosti snažíme vést uživatele k jejich soběstačnosti a zejména k pohybové aktivitě. Rehabilitace je zde prováděna denně, mimo víkendu, na obou budovách, a to na základě ordinace praktického lékaře a na samotném zvážení ze strany fyzioterapeuta. Veškeré rehabilitační aktivity jsou prováděny vzhledem k aktuálnímu zdravotnímu stavu uživatelů, jejich omezení, ale také na jejich přání.

Fyzioterapeut pravidelně dochází na pokoje uživatelů, kde s nimi provádí různá cvičení v lůžku, nácvik chůze a také je podporuje k jejich sebeobsluze.

Dále se v našem domově provádějí skupinové pohybové aktivity. Jedná se o skupinové cvičení 5 až 11 uživatelů pod vedením fyzioterapeuta, které se provádí jednou týdně. Toto cvičení je určené jak pro mobilní uživatele, tak i vozíčkáře. Tyto sezení jsou pro uživatele vždy milým setkáním, protože si zároveň i popovídají, vzájemně se podporují a motivují při cvičení, protože každý cvičí v rámci svých schopností a možností.

A co když jsou bolavé klouby, záda, ztuhlé svaly a oteklé nohy? I zde je na pomoc rehabilitace. Jedná se o elektroléčbu, vodoléčbu a masáže, které se provádějí v rehabilitační místnosti v suterénu budovy čp. 59. Účelem těchto procedur je právě odstranit nebo zmírnit tyto potíže, které uživatele trápí. Kromě toho si i sem mohou uživatelé přijít za pomoci fyzioterapeuta zacvičit na velkých míčích, zajezdit si na rotopedu nebo na posilovacím trenažéru.

Tak se přijďte mezi nás podívat, ať sami uvidíte, že i naši uživatelé mají možnost vést po pohybové stránce aktivní život.

 Lékařské lůžko

 Rehabilitační místnost

 Rehabilitační místnost 2

 

 

 

 

 

 Cvičební pomůcky

 

 

 

 

 

 

 Cvičební stroje

 Elektroléčba ultrazvuk

 Nácvik chůze

 Termoterapie infralampa