font 1 font 2 font 3

Kontaktujte nás:

DOMOV DŮCHODCŮ ČÁSLAV
Nazaret 94 a 59
286 01 Čáslav

E-mail
info@ddcaslav.cz

Datová schránka
ID uy8r7h4

Najdete nás na:
facebook
Spolupracujeme:
stredocesky caslav mpsv
Tento web splňuje nová pravidla přístupného webu pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb. o informačních systémech veřejné správy, provedenou zákonem č. 81/2006 Sb.
Viz Pravidla přístupnosti.
poutac 2

Kulturní aktivity

Výlet do Muzea lidových krojů - Ostrov u Zruče nad Sázavou

16.08.2022

Tentokrát jsme se vydaly na výlet do Muzea lidových krojů v Ostrově u Zruče n/S. Zúčastnilo se pět klientek – tentokrát to byla dámská jízda. A opravdu to bylo něco pro nás holky – sbírka krojů z celé naší republiky. Flitry zdobené vestičky, čepce, střevíce. Na své si přišly i pletařky – obdivovaly krásnou ruční práci, pletené ponožky a háčkované límečky.
U kávy si naše klientky popovídaly s učitelkami z Mladé Boleslavi, které zde byly také na výletě. Po krátkém rozhovoru dokonce jedna z nás zjistila, že paní je dcera její kamarádky. Při zpáteční cestě jsme ještě viděly rozhlednu v Bohdanči, projely kolem řeky Sázavy ve Vlastějovicích a obdivovaly zdejší chaty. Poslední naše zastávka byla – jak jinak, u zmrzliny ve Štipoklasech. Děvčatům se ještě domů nechtělo, a tak naše cesta vedla oklikou přes Zbýšov a Schořov – zastavení u zdejší kapličky. Pak už – co se dá dělat, hurá domů.
Výlet se děvčatům líbil natolik, že jsme se rozhodly, že si ho příští týden zopakujeme a vezmeme i jiné klientky, které by se rády na kroje podívaly.


 Zpět